Sizi Diyet Döneminde Tok Tutacak Besinler

Zayıflamak Asla Zor Değil !

Sizi tok tutan yiyecekler ile zayıflamak rüya değil. Aynı anda yiyerek zayıflamak bu olsa gerek. Canlar bu yöntem ile saatler boyu açlık hissetmezsiniz hemde düşük kalori beslenmiş olursunuz. Tok tutan besinler gayet de sağlıklı.

Çoğu kadın ve erkek kilo verme sorunu çekmekte. Sizlerinde bildiği gibi piyasada zayıflama hapları gibi sağlığımız adına zararlı ilaçlar satılmaktadır. Bu ilaçları kullanmak dahi aklınızdan geçmemeli Canlar.

Aklınızdan çıkarmanız gereken bir çok şey var. Yemek yemeyi zevk haline getiren insanlar diğerlerine nazaran daha yavaş kilo verir.

Amacınız karnınızı doyurmak olmasın. Amacınız sizi o öğünde idare edebilecek besinler olsun. Tıka basa yemek sizi hiçbir amaca ulaştırmaz Canlar.

Önerilen Yazı: 1 Ayda bel inceltme diyeti !

Kendinizi Zayıflamaya Psikolojik Olarak Hazırla yazıma da göz atabilirsiniz.

Tok tutan yiyecekleri sizlerin için derledim. Unutmamalısınız Başarıya giden yol inanmaktan geçmektedir.


Elma

Yemeklerden 40-45 dakika önce yemeniz takdirde içinde bulunan lif sayesinde sizleri tok tutacaktır. Yemek zamanı gelince ise az yemek yemenize sebebiyet verecektir. Yani neymiş Canlar. Elma = ♥


Nohut

100 Gram nohut içinde Et’e nazaran daha fazla protein olduğunu biliyor muydunuz ?. Tüm baklagillerdeki gibi nohut yemeği de sizleri tok tutacak besinlerden. Lif açısından da zengin olmak ile beraber metabolizmanıza da sağlık açısından yararı dokunacaktır.


Yumurta

Günü yumurta ile başlamanız sizleri öğlen yemeğine kadar tok tutar. Missouri Üniversitesi’nde yapılmış olan bir araştırmaya göre 30-39 gram protein içeren 300 kalorilik bir sabah kahvaltısı, öğle yemeği arasında açlığı bastırmaya yardımcı olur. Yine aynı Üniversite de ki araştırmaya göre kahvaltıda ne kadar çok protein alınırsa kalori alımı da doğru orantı şeklinde düşmektedir.


Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesini 200 Ml süt ile birlikte her sabah kahvaltıdan 25 dakika önce yeme halinizde, süt miğdenizi kahvaltıya hazırlayacaktır. Yulaf ezmesi ise günlük vücudunuz için gereken lif miktarını almanızı sağlayacaktır. Tok tutan besinler arasında üst sıralarda Canlar. Yulaf ezmesinin tadını beğenmeseniz de her sabah kesinlikle yemeniz gereken besinler arasında.

Öneriler

  • Tüm öğünlerinizde protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin.
  • Uyku düzeniniz mükemmel olmalı, Enerjiniz az olursa açlığınız artacaktır.
  • Fastfood ürünlerinden uzak durun.
  • Karbonhidrat ağırlıklı beslenmekten kaçının.

Önerilen Yazı:Hızlı Zayıflama Tavsiyeleri yazıma göz atabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
1500