Calgon Tablet Çamaşır Makinesinde Nasıl Kullanılır ?

Calgon Tablet Çamaşır Makinesinde Nasıl Kullanılır ?

Calgon tablet çamaşır makinesinde nasıl kullanılır? Eğer çamaşır makinesinde kireç problemi yaşıyorsanız tam çözümüne geldiniz.

Çamaşır makinesindeki kirecin sebeplerinden birisi şebeke suyudur. Yani bulunduğunuz bölgedeki suyun kireç oranı yüksekse maalesef makinenizin ömrü kısa demektir.

Şimdi sizlere hem makinenizin performansını artıracak hem de kireçten kurtaracak bir çözüm önerisi sunacağız. Calgon’un gücü adına !Evet eğer sularınız sert ve kireçli ise Calgon Tableti kesinlikle öneriyoruz.

Tablet deterjan nasıl kullanılır?

“Sularım kireçli değil veya makinemin iyi yıkamasını sağlayacak daha uygun fiyatlı deterjan markaları yok mu?” Diyorsanız eğer:

Önerilen Makale: En kaliteli ve uygun fiyatlı deterjan markası hangisi? – Çamaşır makinesinde calgon yerine ne kullanılır?

Çamaşır Makinesinde Calgon Tablet Nasıl Kullanılır?

Çamaşır makinesinde calgon kullanımına geçmeden önce bir hususa değinmeliyim. Eğer çamaşır makinenizde koku problemi varsa makinenizin temizlik zamanı gelmiştir. Piyasada fahiş fiyatlara satılan temizleyicilerin hiçbir yararı olmadığını bilmenizi isterim. 

Önerilen Yazı: Çamaşır Makinesi Temizleme – Çamaşır makinesi kokusuna çözüm !

  • Çamaşır makinesinin deterjan gözüne bir adet Calgon Tablet koyunuz. 
  • Çamaşır makineniz çalışmaya hazır. İşte bu kadar kolay.

Çamaşır Makinesini Daha Performanslı kullanmanız İçin İpuçları

Çamaşırlarınız yıkadıktan sonra çamaşır makinesinin içini havalandırın. Bu sayede çamaşır makinesinin lastiğinde küf oluşumunu bir nebze engellemiş olursunuz. Makinenizde hali hazırda küf oluşumu varsa aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen Yazı: Çamaşır makinesi lastiğindeki küfe çözüm!

Calgon tablet neden kullanılmalı ve nasıl kullanılmalı bahsettik. Yazımızı beğendiyseniz küçük bir yorumunuzu bekliyoruz. 

Kimler Neler Demiş?

avatar
1500