Bulaşık Makinesi Neden Su Lekesi Bırakır | Leke Sorunu

Bulaşık Makinesi Neden Deterjan Kalıntısı Bırakır?

Bulaşık makinesinin bulaşıklarda deterjan kalıntısı bırakmasının iki nedeni vardır. Bunlardan birincisi; bulaşık makinesinin içi olağandan fazla kirlenmesi, ikincisiyse; kalitesiz deterjan kullanımıdır.

Her halükarda bizler zararlı çıkıyoruz maalesef. Onlarca lirayı deterjanlara veriyoruz. Bari kaliteli olsalar da, verdiğimiz paraya deyse. Yıkama sonrası bulaşıklarda kalan deterjan kalıntısını temizlemeye çalışarak birde su masrafına girmiş oluyoruz. Makine yıkadıktan sonra birde biz yıkayacak isek makineye ne gerek var canım değil mi?

Bu makalemizde, bulaşık makinesi neden deterjan kalıntısı bırakır ve bu kalıntılara çözümler nelerdir beraber inceleyeceğiz.

Sık sorulan sorular:

  • Bulaşık makinesi deterjan lekesi bırakıyor ne yapmalıyım?
  • Bulaşık makinesi lekeli çıkartıyor ne yapmalıyım?
  • Bulaşık makinesi bardakları matlaştırıyor çözümü nedir?
  • Bulaşık makinesi bardakları puslu çıkarıyor sebebi nedir?

Kalitesiz Deterjan Kullanımı

Bulaşık makinesi neden su lekesi bırakır

Bulaşıklarda deterjan kalıntısına sebebiyet veren bu unsurdan az önce söz etmiştik. Bulaşık makinesi leke sorunu yaşayanların çoğu orijinal olmayan, kalitesiz deterjanları kullanmaktadır.

Önceliğiniz farklı deterjanlar denemek olmalı. Bazı kapsül deterjanlar makinede erimeyip bardak ve tabaklarda daha fazla kirliliğe yol açıyor.

 

 


Bulaşık Makinesi Leke Sorunun Çözümü !

Evet şimdi size çok değerli bilgiler sunacağım canlar.  Öncelikle artık parlatıcı kullanmaktan vazgeçmeniz gerekiyor. “Artık parlatıcı yok ! “

Doğal yollarla ile de bulaşıklar pırıl pırıl olacak. Peki bu nasıl olacak gelin isterseniz madde madde anlatayım;

  • Deterjan miktarı gerçekten de önemli. Bulaşık makinesinin deterjan koyma bölümüne çok az miktarda deterjan koymamız gerekiyor. Bu miktar şöyle ifade edilebilir; Deterjan koyma bölümünün sadece tabanı dolsa yeterli. Bundan fazlası size lekeli bulaşık olarak geri dönecektir.
  • Parlatıcı bölümüne sirke koyacağız. Sirke bulaşıklarınızı pırıl pırıl yapacak emin olabilirsiniz.

Bu iki şeyi yaptıktan sonra sizlere en önemli püf noktayı açıklıyorum; Limon!

Evet yarım limonu bulaşık makinesinin sepet bölümüne aşağı bakacak şekilde yerleştiriyoruz.  Yani kesilmiş kısım aşağı bakacak. Limon kullanılmış olabilir.

Bu metodu deneyin arkadaşlar çok şey fark edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Deterjanı az koyduk çünkü zaten bulaşıkları dezenfekte eden içerideki yüksek sıcaklık olacak. Koyduğumuz az deterjan sonra da kolay bir şekilde durulanacak.

Bulaşık makinesi neden su lekesi bırakır, sorusuna yanıt vermiş olduk Canlar. Bu yöntem ile ilgili yorumlarınızı kesinlikle bekliyorum. Sağlıcakla…

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1500
trackback
Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir ? - Çok Kolay | HAVVASU.COM

[…] Bulaşık Makinesi Neden Su Lekesi Bırakır | Leke Sorunu […]