Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer ? – Sivilce İzleri

Sivilce İzlerinin Oluşma Nedeni ?

Sivilce problemi neredeyse her bireyde görülen ve can sıkıcı olan problemlerdendir. Genellik yağlı cilt tiplerinde daha sık görülmektedir. Yağlı ciltler yüz bakımına daha özen göstermelidir.

Cilt Tipi Belirleme, Yazıma bakarak cilt tipinizi öğrenebilirsiniz.

Şimdi ise gelelim sivilce izlerinin oluşma sebebine.

İz oluşmasının tek sebebi sivilcelerinizi sıkmanız desem inanır mısınız Canlar ?.  🙂

Sivilcenizi sıkmanız halinde aslında sadece sivilcenizi patlatmış olmuyorsunuz. Cildinize basınç yaparak orada bir yarık açmış oluyorsunuz. Sivilce iltihabı o yarığa etki ederek iyileşme süresini oldukça uzatıyor. Yani sadede gel derseniz, Sivilce iltihabı cildinizin yenilenmesine izin vermemekte ve orada iz oluşturmaktadır.

Önlem olarak sivilcelerinizi sıkmamak gerekmektedir. Ne olursa olsun sıkmak yok yani 🙂

Hali hazırda sivilce lekeleriniz varsa bir kaç çözüm yolu tabii ki de var. Demokraside çareler tükenmez değil mi ?

Sivilce İzleri için Ne yapılır ?

Bu çözüm yollarından bahsetmeden önce bir kaç uyarı yapmak şart.

Ciddi sivilce sorunlarınız varsa bir doktora başvurmanızda fayda var Canlar. Sivilcenin kesin çözümü yazımı okuyarak sivilceleriniz den nasıl kurtulacağınızı öğrenebilirsiniz.

Sivilce lekesine doğal çözüm.

Sivilce Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Sivilce lekelerine çözüm olarak elma sirkesini göstermek oldukça doğru bir bilgi. İçerisinde bulunan yararlı vitaminler sayesinde cildinizi besler. Elma sirkesi vitamin zenginliği açısından çoğu krem ve şampuanın içinde yer almaktadır.

Her gün yatmadan önce pamuk yardımı ile yüze uygulanmalıdır. Her gün uygulanması takdirde sivilce lekelerinin oluşturduğu çukur kısımlar zaman ile yenilenip dolacaktır. Sivilce lekelerine çözüm olarak bu yolu seçebilirsiniz.


Toz şeker peeling.

Sivilce İzleri için Toz Şeker

Eğer elma sirkesinin kokusunu benim gibi sevmiyorsanız benden size alternatif bir çözüm Canlar. 🙂

Peeling maskesi olarak da kullanılabilir. Sivilce lekeleriniz olmasa bile aslında yapmanız gereken peeling maskelerinden birisi toz şekerdir. Toz şekeri su ile hafif nemlendirerek. Yüzünüze yumuşak masajlar şeklinde yedirin.

Uyumadan 2 saat önce yapmanız sizin için daha iyi olabilir. Yastık kılıflarının toz şeker olmasını kim ister ki değil mi ? Uyumadan önce yüzünü ılık bir su ile yıkayabilirsiniz.

Son Olarak

Leke oluşumuna sebebiyet veren şeyler;

  • Yüzünüzü kaşımak bile yüzünüzde iz oluşmasına sebebiyet verebilir. Tıpkı benim gözümün altında küçük bir tırnak izi olduğu gibi 🙂
  • Sivilceleriniz mevcut ise uzun süreli güneşe çıkmamaya özen göstermelisiniz. Güneş kremi sürseniz bile güneşten tamamen korunma diye bir şey yoktur.

Sivilce lekeleri nasıl geçer ?, sorusuna az da olsa cevap verebildi isem ne mutlu bana.

Güzel yüzüne iyi bakın. Sağlıcakla…

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments