Doğal Gül Suyunun Cilde Faydaları, Yağlı, Kuru cilde

Hoş kokusu ve hafif yapısıyla gül suyu son zamanlarda fazla tercih edilen bir cilt ürünü haline geldi. Her ten tipi için yararlı olan gül suyu hafif ve doğal içeriği sayesinde cildinizi yatıştırmaya, renk eşitsizliğini azaltmaya ve cildinizi nemlendirmeye yardımcı olur. Gül suyunun cilde faydaları nelerdir bahsedelim.

Cildinizin pH oranını korur. Sabun ve cilt temizleyici ürünlerin gereğinden fazla kullanımı cildinizin pH seviyesindeki dengeyi bozabilir ve bu durum sivilce gibi sorunlara sebep olabilir. Gül suyu cildinizin pH seviyelerini normale getirerek cilt sağlığınızı korumaya yardımcı olur.

Akne ve iltihabı önler. Gül suyu, gereğinden fazla yağların cildinizden giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca, akne kaynaklı bakteri üremesini pH dengeleme özelliği ile önlemeye yardımcı olur. Sivilceyi gidermeye yardımcı olur.

Cildinizi renklendirir. Gül suyu gözenek ve yağları gidererek yüzünüzü en iyi nemlendirme için hazırlar. Gül suyu, pH dengeleme özelliği sayesinde harika bir toniktir. Cildinizdeki kirlerin temizlenmesine yardımcı olur.

Şişliği en aza indirir. Gül suyunun iltihap karşıtı özelliği şişliklerinizi tedavi edebilir. Bilhassa gözaltı şişlikleriniz ile baş etmenizi sağlar. Gül suyunu bir süre buzdolabında soğuttuktan sonra pamuk yardımı ile gözünüze tampon yapın. Birkaç dakika içerisinde şişliklerin gidermeye başladığını gözlemleyeceksiniz.

Hassas ciltlere sahip bireyler kullanabilir. Gül suyu natural ve hafif yapısıyla hassas ciltlilerinde kullanabileceği bir üründür. Kızarıklığı ve tahrişi en aza indirir. Suyun en önemli özelliği, yan etkiye sahip olmamasıdır.

Yaşlanmayı geciktirir. Gül suyunun cilde faydaları saymakla bitmez. Yüzünüzün güneşin zararlı ışınlarına maruz kalışı, içeriğinde zararlı kimyasalların olduğu ürünlerin kullanımı hızlı yaşlanmaya neden olmaktadır. Gül suyu yüksek antioksidan içeriği sayesinde cildinizi sağlıklı tutarak yaşlanmayı yavaşlatır ve kırışık oluşumuna direnç kazandırır.

Cildinizi rahatlatır. Egzama veya sedef hastalığı gibi bir cilt hastalığınız varsa, saf gül suyu size en iyi ilaçtır. Suyun serinletici özelliği egzama gibi cilt rahatsızlıklarının sebep olduğu tahrişi rahatlatır.

Cildinizi yeniler. Gül suyunu ufak bir sprey şişesine koyun. Çantanızda gül suyu taşımak, cildinizin tüm gün taze hissetmesini sağlamanın en basit yoludur. Gül suyu sadece yüzünüzün nemli kalmasına yardımcı olmakla kalmaz, cildinizin sürekli taze ve esnek kalmasını sağlar.

Güneş yanıklarını rahatlatır Gül suyu, güneş yanıklarını rahatlatmaya ve iyileştirmeye yardımcı olur. Güneş koruyucunuzu sürmeyi unutursanız ve kötü bir yanma yaşarsanız, gül suyu iyileşme sürecini hızlandırabilir ve yüzünüzü yatıştırmaya yardımcı olabilir.

Gül suyunun cilde yararları
Gül suyunun cilde yararları nelerdir
0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments