Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım ? – Hamilelik Belirtileri

Hamilelik Belirtileri Nelerdir ?

Hamilelik belirtileri, ilişkiden 7 gün sonra ortaya çıkmaktadır. Yani belirtileri hemen bir gün sonra göreceğim diye beklemeyin lütfen.

Gebelik bir kadın için olağan üstü bir duygudur. Bu duyguyu yaşamayan bilemez. Tarif edilemez olan bu duygu anneler için mutluluğun habercisidir aslında. Bazı adaylar için hüznün habercisidir. Bazı adaylardan kastım istenmeyen gebelik adı altın da bilinçsiz ilişkiler sonucunca ortaya çıkan saçma bir durumdur aslında. İnşallah kimse böyle bir durum ile karşılaşmadan mutlu mesut bebek sahibi olur.

Önerilen Yazı: Hamilelikte Yanlış Bilinen 7 Şey !

Hamileliğin ilk belirtisi Adet gecikmesidir. Lakin bu hamile olduğunuzu anlamanıza pek yetmeyebilir. Yani bu bir hastalığında habercisi olabilmektedir.

Fakat olumsuz düşünmeye gerek yok değil mi ?

İlk gebeliğini yaşayan anne adayları aslında ilk başlarda durumu kestiremeyebilir. Yani hemen hamile olduğunu anlayamayabilir. Bu gayet doğal bir durum.

Anne adayları hormon değişikliği sebebi ile ilk üç ay fazlaca yorgunluk hissedebilir. Eğer kendinizi fazlaca yorgun, hatta uyuduktan sonra bile hala yorgun hissediyor iseniz. Hamile olmanız yüksek bir ihtimaldir.

Diğer Hamilelik Belirtileri

Biraz daha konuyu açarak nasıl kesin bir şekilde hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz ondan bahsedelim.

  • Hassaslaşan Göğüs Bölgeleri

Göğüs bölgenizi kontrol edip, göğsünüzde hassaslaşma, göğüs ucunda koyulaşma, göğsünüzün şişmesi ve dikleşmesi gibi durumlarda hamile olup olmadığınız hakkında Göğüslerin bu tarz semptomlarla karşılaşmasındaki sebep vücuttaki progesteron ile östrojen hormonu seviyesindeki değişimlerdir.

  • İdrara Sık Sık Çıkmak

Hormonsal değişim ile daha fazla kan üretmek amacı ile vücut uyarılmaktadır. Bu uyarılma ile birlikte vücut kan yapmaya başlar. Vücut kan yapması için böbrekleri daha fazla çalıştırır. Yani böbrekler daha fazla kanı süzmeye çalışır.

Bu belirtide hamilelik belirtisi arasındadır.

  • Başta Ağrısı ve Başta Dönme

Progesteron hormonu vücutta üst düzey bir yükseliş yaptığında. Vücuttaki kan damarları genişler, bunun sonucunda ise kan basıncının düşmesine sebebiyet verir.

Önemli Not: Kansızlık problemi olan anne adaylarında baş dönmesi daha şiddetli görülmektedir.

  • Kokuda Hassasiyet

Genelde her hamile bireyin yaşadığı şeylerden birisidir bu değil mi. Hamilelikten önce etli yemeklerin kokusunu seven birey, hamile olduktan sonra o şeyden hoşlanmayabiliyor. Koku ile birlikte mide bulantısı da beraberinde gelmekte.

Kokuda hassasiyet oluşmuş ise hamilelik teşhisi koyulabilir.

  • Midede Bulantı ve Kusma

Aslında nerede ise her insanın bildiği belirtilerden birisidir bu.

Film klişeleri bile olmuştur değil mi bu durum. Filmde bir kadın çantası ile lavaboya koşar. İstifra ettikten sonra aynada dikkatli bir şekilde karın kısmını inceler. Herkes izlemiştir bu sahneyi.

Neyse konumuza dönmek gerekir ise hamilelik belirtileri adı altında nerede ise her hamile kadında görülen bir durumdur mide bulantısı. Hamile olduğunuzun kesinlikle bir göstergesi olabilir.

Gebeliğin Diğer Belirtileri

  • Sırt ve belde aşırı ağrı.
  • İştah eksikliği.
  • Yükselen vücut ısısı. (Ateş basma gibi)

Son Olarak

Hamilelik test çubuğu

Peki bu belirtiler var ise ne yapılmalı ?

Eczaneye giderek gebelik testi çubuğu alıp artık son teşhisi koyabilirsiniz. Anne adayı olarak hak kazanmış iseniz çift çizgi şeklinde sonucu göreceksinizdir.

 

Anne adayları, bebekleriniz bereketi de beraberinde evinize getirmektedir. Mutluluğu ve neşeyi de beraberinde evinize getirmektedir. 9 ay 10 günü mutluluk ile geçirin, böyle bir fırsat hayatınızda kaç defa ayağınıza gelebilir ki ?

Sağlıklı bebekler dünyaya getirme dileği ile. Sağlıcakla kalın…

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1500
AemenceByday
Ziyaretçi
AemenceByday

The ED as a result of that surgery might be either temporary or permanent. However, it is important to have the doctor’s opinion first before taking these oral medications because these may have gloomy effects on the body.